Strażacy z Rększowic apelują: Oddaj krew! Uratuj życie!

Już w najbliższą niedzielę 17 września nadarzy się okazja, by pomóc bliźniemu. Strażacy z Rększowic organizują akcję krwiodawstwa.

Przed remizę jednostki zajedzie specjalistyczny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Będzie oczekiwał na dawców już od godziny 10. Każdy, kto chce poczynić pierwszy krok do uzyskania tytułu Honorowego Dawcy Krwi, powinien się tam pojawić. Tym bardziej, że organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji towarzyszących, które mają umilić niedzielne południe najmłodszym, w czasie gdy rodzice będą dzielić się darem krwi.

– Postaramy się zająć pociechy udostępniając im nasz specjalistyczny sprzęt pożarniczy oraz ratownictwa technicznego, wozy bojowe oraz ubrania specjalne wraz z wyposażeniem. To będzie wyjątkowa okazja do zaszczepienia w młodym pokoleniu ducha bezinteresownej pomocy innym. A każdego uczestnika po oddaniu krwi zapraszamy na słodki poczęstunek – zachęcają druhowie z Rększowic.

Aby wziąć udział w akcji trzeba być pełnoletnim okazem zdrowia, jednak wiek krwiodawcy nie może przekroczyć 65 roku życia. Istotna jest również waga ciała, nie mniejsza niż pięćdziesiąt kilogramów. Należy także pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, który będzie wymagany przy rejestracji.

– Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapewniło, że nie odjedzie dopóki każdy zainteresowany nie zostanie obsłużony. Zapraszamy i do zobaczenia w niedzielę – dodają strażacy.

Piotr Biernacki, fot. Pixabay