Sala gimnastyczna w Aleksandrii pnie się w górę

25 września

Od kilku tygodni trwają prace budowlane przy szkole podstawowej w Aleksandrii. Powstaje tam nowoczesna sala gimnastyczna. Faza robót ziemnych jest już mocno zaawansowana. Prace te mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Całość gotowa będzie za dwa lata.

Przetarg na wzniesienie nowoczesnego budynku sportowego, uwzględniający również częściową modernizację istniejącego budynku szkoły wygrała na początku bieżącego roku firma Szymbud. Inwestycja kosztować ma 4,9 mln zł, z czego w tym roku z budżetu gminy wydatkowane zostanie 1,25 mln zł.

Nowa sala będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, o szerokości 19 metrów i długości 32 metrów. Ma zapewniać wyrysowanie pełnowymiarowych boisk do siatkówki, koszykówki i tenisa, które umożliwią rozgrywanie zawodów na poziomie krajowym. Docelowo, na poziomie boiska i antresoli dostępnych będzie około dwustu miejsc dla publiczności.

Część inwestycji, przewidziana jako zaplecze sali, będzie dwukondygnacyjna. Umiejscowione zostaną tam dodatkowe klasy. Istniejąca obecnie świetlica i kuchnia także mają być zmodernizowane i powiększone, by poprawić ich funkcjonalność. Pozwoli to stworzyć spójną architektonicznie całość z nowym otoczeniem.

Piotr Biernacki, fot. Piotr Biernacki