Rywalizowali w gminnych zawodach pożarniczych

11 września

Strażacy z Wąsosza-Łaźca wygrali tegoroczne zawody lokalnych jednostek ochotniczych straży pożarnych. Będą tym samym reprezentować gminę na arenie zmagań powiatowych, które pod koniec września rozegrane zostaną w Kościelcu. Towarzyszyć im będą juniorzy z Aleksandrii.

Turniejowe współzawodnictwo przyciągnęło pięć drużyn seniorów oraz dwie młodzieżowe. Swą sprawność musieli wykazać w ćwiczeniach bojowych, a także w konkurencji biegowej – sztafecie pożarniczej z przeszkodami.

– Klasyfikacja generalna jest małą niespodzianką. Druhowie z Wąsosza pokonali zwycięzców dwóch poprzednich edycji – strażaków z Jamek. Widać, że przez ten rok ostro trenowali. Awansowali bowiem z lokaty zamykającej stawkę na pozycję lidera. Serdecznie im gratuluję, jak również wszystkim pozostałym uczestnikom. Obok rywalizacji, istotniejszy jest bowiem wymiar integracyjny środowiska – komentuje wójt Jerzy Żurek.

Na trzecim stopniu podium uplasowali się przedstawiciele Hutek, a tuż za nimi – ochotnicy z Rększowic. Na piątej lokacie, podobnie jak przed rokiem, skończyli zawody strażacy z Konopisk. Druhowie z Aleksandrii nie uczestniczyli w rywalizacji.

Zwycięskie drużyny, jak również pozostali uczestnicy turnieju, wyróżnieni zostali statuetkami, dyplomami i nagrodami finansowymi, które wręczali przewodniczący rady gminy Edward Bałdyga, członek zarządu powiatu częstochowskiego Grzegorz Dyner oraz Janusz Jończyk – Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach.

Piotr Biernacki, fot. GCKiR Konopiska