Rowerem po gminie. Inicjatywa gospodyń integruje mieszkańców

20 sierpnia

Iwona Roda, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Konopiskach, skrzyknęła koleżanki z innych działających w okolicy kół, w wyniku czego panie wspólnie zorganizowały wycieczkę rowerową. Był też grill.

O tym jak ważna jest aktywna rekreacja nikogo nie trzeba przekonywać. Doskonale rozumieją to też gospodynie z Aleksandrii, Hutek, Jamek, Kopalni, Walaszczyk i Wygody. I przede wszystkim Konopisk, bowiem to od szefowej tamtejszego KGW wyszedł impuls, który sprawił, że trzydziestoosobowa ekipa siadła na rowery, by przejechać się wspólnie po gminie.

Specjalnie na tę okazję swojego dwukołowca odszykował ks. Sławomir Kaczmarek, proboszcz parafii w Konopiskach. Na wycieczce pojawili się także przedstawiciele lokalnego samorządu w osobach Jerzego Żurka, wójta Konopisk i Edwarda Bałdygi, przewodniczącego rady gminy. Trzon peletonu stanowiły jednak kolarki z kół gospodyń wiejskich.

Choć początkowo aura nie zachęcała specjalnie do jazdy, to w miarę upływu czasu i pokonywanych kilometrów, pogoda ulegała poprawie. Istotnym elementem wyprawy był grill w altanie nad zalewem Pająk, który panie przygotowały dla współtowarzyszy wyprawy. Biesiadnikom przygrywała na akordeonie Bogusława Piwowarczuk. Towarzyszył jej na gitarze Tadeusz Jagusiak.

Organizatorka wycieczki już teraz zaprasza na kolejną odsłonę wycieczki po gminie, która ma się odbyć na początku września. Mile widziani wszyscy miłośnicy dwóch kółek.

Adrian Biel, fot. KGW Konopiska