Poznajesz tego człowieka? Policja liczy, że nagranie z zajścia pomoże w ujęciu włamywacza

27 kwietnia

Funkcjonariusze z zespołu kryminalnego policji w Blachowni poszukują sprawcy włamania do jednego z marketów w Konopiskach.

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia stycznia około godz. 4.30. Zakapturzony mężczyzna, po sforsowaniu drzwi wejściowych, wtargnął do magazynu sklepu mieszczącego się przy ulicy Opolskiej. Przez kilka minut przeszukiwał pomieszczenia, po czym wyszedł nie zabierając ze sobą żadnych przedmiotów.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie zniszczenia mienia o wartości 7 tys. zł. Zdewastowaniu uległy bowiem drzwi prowadzące do magazynu marketu. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. W konsekwencji prokurator nadzorujący śledztwo, podjął decyzję o wydaniu zgody na publikację nagrania. Udostępniamy je poniżej na prośbę kryminalnych z Blachowni.

– Proszę zwrócić uwagę na charakterystyczną posturę sprawcy, sposób w jaki się porusza oraz na cechy jego ubioru. Włamywacz ubrany był w ciemną kurtkę, jasne spodnie dresowe marki nike i czarne buty. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że czynu dokonał mieszkaniec Konopisk i może zostać łatwo rozpoznany przez mieszkańców gminy – apelują policjanci.

Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat popełnionego przestępstwa, lub które rozpoznają włamywacza, proszone są o kontakt z komisariatem policji w Blachowni. Wystarczy zadzwonić do oficera dyżurnego pod numer telefonu 34 369 06 10 lub pojawić się osobiście. Jak przekonują śledczy, każdemu zapewnią anonimowość.

Adrian Biel, fot. Komisariat Policji w Blachowni