Orkiestra dęta zaprasza w swe szeregi

18 września

Orkiestra dęta zaprasza do swojego grona wszystkich, którzy pragną przeżyć przygodę w świecie muzyki, stać się artystami tej sztuki czy też dopiero chcących odkryć w sobie skrywany talent. Wystarczy pasja i zaangażowanie. O rozwój warsztatu zadbają wykwalifikowani instruktorzy.

W najbliższy piątek w Gminnej Hali Sportowej odbędą się przesłuchania młodych adeptów gry na instrumentach. Ich start przewidziano o godzinie 18.

Największe szanse, by dołączyć do szkółki muzycznej mają dzieci, które ukończyły jedenasty rok życia, choć jak podkreśla Jacek Walentek, prezes Stowarzyszenia Orkiestra Dęta OSP Konopiska, i młodsi potraktowani zostaną z należną im atencją.

– Dzieci będą musiały wykonać pewne zadania z rytmiki czy też wokalne. Wszystkich zaznajomimy z dotychczasową działalnością naszej orkiestry, wtajemniczymy w zasady jej funkcjonowania, jak również zaprezentujemy instrumenty, na których ćwiczyć będą młodzi muzycy. Przedstawimy ponadto jak będą wyglądały zajęcia czy też kiedy odbywać się będą próby. Najważniejsze, by miały chęci do systematycznej pracy i samorozwoju, a my z czasem przekażemy im niezbędną wiedzę – zachęca prezes.

Zajęcia są nieodpłatne. Zapraszający podkreślają, że dzieci mogą się spełniać w orkiestrze, rozwijać swoje pasje i doskonalić umiejętności. Gwarantują ponadto miłą atmosferę, a nade wszystko muzyczną przygodę z fajnymi ludźmi.

Piotr Biernacki, fot. Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP Konopiska