Ochotnicze drużyny strażackie powalczą jednak w tym tygodniu

W najbliższą sobotę Konopiska będą gospodarzem zawodów sportowo-pożarniczych. O Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie powalczą najlepsze ochotnicze jednostki z terenu powiatu. Tutejszą gminę reprezentować będą strażacy z Jamek oraz młodzieżowe zespoły z Aleksandrii.

Dziesiąta edycja imprezy miała się odbyć w minionym tygodniu, jednakże złe warunki atmosferyczne wymusiły na organizatorach zmianę terminu.

Drużyny rywalizować będą w podziale na cztery grupy. Zarówno męskie jak i kobiece ekipy seniorskie powalczą w siedmioosobowej sztafecie pożarniczej z przeszkodami na dystansie 350 m i w konkurencji ćwiczeń bojowych. Natomiast młodzieżowe jednostki dziewcząt i chłopców zmierzą się w biegu sztafetowym na 400 m z przeszkodami oraz rozwinięciu bojowym.

 – Tego typu zawody strażackie są jedną z form popularyzacji wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Motywują jednocześnie ochotników do stałego podnoszenia swoich umiejętności obsługi sprzętu oraz przygotowania do działań ratowniczych – mówi Janusz Jończyk, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych. – Mam nadzieję, że pogoda tym razem dopisze i będziemy mogli w świetnej atmosferze obserwować i dopingować efektowną rywalizację najlepszych drużyn powiatu częstochowskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców i sympatyków – dodaje.

Rozpoczęcie zmagań planowane jest na godzinę 9.00.

Piotr Biernacki, fot. UG Konopiska