Mażoretki oraz Konopielki poszukują nowego narybku

Działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji formacja mażoretek „Szyk” poszukuje kandydatek do nowo powstałych grup. Nabór odbędzie się 26 września w hali sportowej w Konopiskach o godzinie 17. Organizatorzy zapraszają dziewczynki w wieku od siedmiu do czternastu lat.

– Będą one podzielone na dwie grupy wiekowe, kadetek i juniorek. Początkowy plan szkolenia zakłada, że dzieci są przygotowywane do koncertów własnych. Dopiero za około dwa lata treningi ukierunkowywane będą w zakresie współpracy z orkiestrą dętą – mówi Magdalena Chętkowska, koordynator zespołu. – Dziewczynki muszą się obyć i przyzwyczaić do występów, dlatego też w pierwszej kolejności ograniczymy je do terenu gminy czy powiatu. Choć wyjazdy zagraniczne nie są wykluczone, ale to z czasem – dodaje.

Pojawił się bowiem w GCKiR nowy pomysł, aby najmłodsze mażoretki uczestniczyły w festiwalach. Najpierw w eliminacjach polskich, a jak będą na tyle dobre i zakwalifikują się na wyższy szczebel, przewidziane są także wyjazdy zagraniczne. Dodatkową zachętą ma być elastyczny grafik zajęć.

– Zawsze umawiam się z rodzicami, gdyż dzieci mają inne zajęcia pozalekcyjne. Staram się więc dopasować do dziewczynek. Bardzo gorąco zapraszam. Naprawdę warto – zachęca Chętkowska.

Wszystkie zajęcia są nieodpłatne. Dla grup początkujących odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę. Natomiast zaawansowane ćwiczą dwa razy po dwie godziny. Zapraszający gwarantują miłą atmosferę i taneczno – muzyczną przygodę, a częste wyjazdy na koncerty z pewnością stworzą okazję do poznania wielu nowych ludzi czy zwiedzenia ciekawych miejsc.

Natomiast casting dzieci do zespołu ,,Konopielki” odbędzie się 18 września o godzinie 17, również w sali lustrzanej na hali sportowej w Konopiskach.

Piotr Biernacki, fot. GCKiR