Krwiobus ponownie zawita do Rększowic

18 września

Strażacy z Rększowic organizują trzecią już akcję krwiodawstwa. Sposobność, aby uczynić pierwszy krok w kierunku tytułu Honorowego Dawcy Krwi, nadarzy się już w najbliższą niedzielę.

Podobnie jak przy poprzednich edycjach, wydarzenie wpierane jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Ambulans będzie oczekiwał na dawców przed strażnicą jednostki od godziny 10 do 14. Tradycyjnie już, inicjatorzy przygotują kilka dodatkowych atrakcji. Prezentacją wozów bojowych i osprzętu ratowniczego będą chcieli umilić czas dzieciakom. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku, który ma wzmocnić krwiodawców po zabiegu.

Aby wziąć udział w akcji trzeba być pełnoletnim, jednak wiek nie może przekroczyć 65 roku życia. Istotna jest również dobra kondycja. Waga ciała nie może być mniejsza niż pięćdziesiąt kilogramów. Ponadto należy pamiętać, by mieć przy sobie dokument tożsamości, który będzie niezbędny w procesie rejestracji.

Pierwsze tego typu wydarzenie, które miało miejsce równy rok temu, było wielkim sukcesem. Z trzydziestu jeden dawców wytoczono niemal piętnaście litrów krwi.

Piotr Biernacki, fot. OSP Rększowice