Jest zgoda Częstochowy na korzystanie z przystanków do centrum

4 kwietnia

Tuż przed świętami GTV BUS otrzymał zgodę na korzystanie z przystanków na terenie Częstochowy. Decyzję w tym przedmiocie wydał Miejski Zarządu Dróg i Transportu. To pierwszy krok, który ma umożliwić uruchomienie bezpośredniego połączenia do przystanku Częstochowa Focha.

– Dokument ten jest jednym z załączników do wniosku o wydanie zezwolenia na regularny przewóz osób – mówi Krzysztof Zubeil, prezes GTV BUS.

Jak zapewnia zarząd przedsiębiorstwa, właściwe dokumenty trafiły już na biurka urzędników częstochowskiego magistratu. Uzyskanie zezwolenia może jednak chwilę potrwać. Liczą, że powinno to nastąpić w drugiej połowie kwietnia.

Zgodnie z deklaracjami przewoźnika, wydłużenie kursów z Dźbowa do centrum Częstochowy nie będzie skutkowało koniecznością dopłaty do biletów miesięcznych. Firma będzie honorować te zakupione na kwiecień.

GTV BUS otworzył również swoje biuro w Częstochowie, w budynku dworca PKP. Jest ono czynne od godziny 8 do 16. Można tam zasięgnąć wszelkich informacji na temat rozkładów jazdy i bieżącej sytuacji związanej ze świadczeniem komunikacji na terenie gminy Konopiska.

Piotr Biernacki, fot. GTV BUS