GTV BUS opublikował przystankowe rozkłady jazdy dla Konopisk i Blachowni

26 kwietnia

Za kilka dni wejdą w życie nowe rozkłady jazdy GTV BUS. Zmiany w funkcjonowaniu przewozów pasażerskich podyktowane są nową organizacją gminnego transportu publicznego. Od maja przewoźnik będzie bowiem kursował i dowoził mieszkańców bezpośrednio do centrum Częstochowy, na ulicę Focha. Ponadto, wraz z początkiem nowego miesiąca, spółka rozpoczyna świadczyć usługi również na terenie sąsiedniej Blachowni.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dnia 1 maja na terenie gminy Konopiska wprowadzony zostaje nowy układ komunikacyjny. Przystankowe rozkłady jazdy są już dostępne na naszej stronie internetowej, czynna jest także nasza infolinia – mówi Krzysztof Zubeil, właściciel przedsiębiorstwa. – Wiemy, że nowych rozwiązań komunikacyjnych uczyć będziemy się wszyscy – gminy jako organizator, GTV BUS jako przewoźnik oraz podróżni. Wiemy, że każde nowe rozwiązanie będzie zawsze rodziło wątpliwości i pytania – jak to będzie funkcjonowało? Ze swej strony pragnę zapewnić, że dołożymy starań, aby jak najlepiej wykonać powierzoną nam misję – zapewnia.

Rozszerzenie działalności przewoźnika będzie miało pozytywny skutek i dla mieszkańców gminy. W niedługim czasie powstać ma bowiem bezpośrednie połączenie z sąsiadującym miastem.

– Po rozmowach z gminami planujemy utworzenie od czerwca bezpośredniej linii autobusowej łączącej Konopiska z Blachownią – deklaruje prezes GTV. – Zdajemy sobie sprawę, że zaproponowany przez nas system może nie okazać się idealny, że będą potrzebne pewne korekty. W maju będziemy wnikliwie przyglądać się jego działaniu. Prosimy o nadsyłanie konstruktywnych uwag i wniosków na nasz adres mailowy – slask@gtvbus.pl. Od czerwca możliwe będzie wprowadzenie korekt zaproponowanych rozkładów, będących wynikiem złożonych przez mieszkańców wniosków – dodaje.

Obowiązujące od 1 maja przystankowe rozkłady jazdy dostępne są tutaj.

Piotr Biernacki, fot. GTV BUS