Co robić w wakacje? Gmina ma propozycje dla najmłodszych mieszkańców

10 lipca

Rokrocznie Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach przygotowuje szereg atrakcji na czas letniej kanikuły dla mieszkających na terenie gminy dzieci. Obecny miesiąc zapowiada się pod tym kątem dość ciekawie.

Na najbliższy poniedziałek pracownicy GCKiR szykują wycieczkę do Kuźnicy Starej, gdzie odbędą się warsztaty twórcze. Dzieci nauczą się wykonywać z gliny proste przedmioty codziennego użytku, które później zabiorą ze sobą do domu. Zapisy na te wyjazdowe zajęcia potrwają do piątku i przewidziane są dla dzieci w wieku 6-13 lat. Koszt uczestnictwa wynosi 27 zł, natomiast transport i ubezpieczenie pokryje gmina.

– Prosimy o spakowanie dzieciom kiełbasek na grilla, napojów, kanapek, przekąsek i owoców – apelują organizatorzy.

Dzień później pojawi się okazja, by spotkać się z harcerzami w ich ośrodku. Kto by chciał uczestniczyć w tym wydarzeniu musi pojawić się przed budynkiem GCKiR najpóźniej o godz. 9.40.

Środa upłynie pod znakiem znanego już w gminie wakacyjnego cyklu kinowego. Jaki film zostanie wyświetlony o godz. 21 nad zalewem Pająk? To niespodzianka. Jak podkreślają organizatorzy, warto przyjść całymi rodzinami. Należy jedynie pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą leżaki czy koce.

Dzieci powyżej dziewiątego roku życia będę mogły 19 lipca poznać tajniki pracy ratowników medycznych. Spotkanie z nimi odbędzie się w godz. 10-12 na terenie hali sportowej. Dzień później, w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu, zorganizowany zostanie plener malarski. Młodzi mieszkańcy stworzą wspólnie obraz, a także wybiorą się na spacer po okolicy, w trakcie którego będą fotografować przyrodę.

Na 23 lipca planowane są zajęcia edukacyjne wraz z ogniskiem w Owczarkowej Zagrodzie w Wąsoszu. Start o godz. 10. Całość potrwa cztery godziny, ale trzeba wcześniej się zapisać, gdyż w tym przypadku ilość miejsc ograniczona jest do trzydziestu osób.

Dzień później odbędzie się kolejna wycieczka. Tym razem do jednego z agroturystycznych gospodarstw rolnych w regionie. W programie przewidziana jest między innymi wizyta w stajni, karmienie kucy, nauka siodłania konia, przejażdżka bryczką oraz ognisko. Koszt wycieczki sięga 30 zł, a przeznaczona ona jest dla dzieci w wieku 7-13 lat. Wyjazd spod starej hali sportowej w Konopiskach o godz. 9. Dla tych, których bardziej interesuje pogłębianie muzycznego warsztatu, tego samego dnia oraz nazajutrz w parafii św. Walentego, pomiędzy godz. 10 a 14, szykowane są zajęcia organowe.

27 lipca będzie miał miejsce kolejny wyjazd. Dwudziestoosobowa grupa dzieci uda się do parku linowego w Złotym Potoku. Koszt wyprawy to 40 zł. Trzy dni później pracownicy GCKiR zabiorą kolejne dwadzieścia osób, ale tym razem na rajd pieszy. Uczestnicy zdobędą najpierw Pajdową Górę, a następnie będą się bawić na zorganizowanym pikniku.

Więcej informacji na temat programu można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z pracownikami Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji.

Adrian Biel, fot. Pixabay