Będą nowe oddziały przedszkolne w Konopiskach

24 września

Od przyszłego roku gminne przedszkole w Konopiskach będzie mogło przyjąć dodatkowo siedemdziesięcioro pięcioro maluchów. A to za sprawą planowanego utworzenia trzech nowych oddziałów przedszkolnych.

Lokalni urzędnicy właśnie ogłosili przetarg, który ma wyłonić wykonawcę adaptacyjnych robót budowlanych. Rozbudowana ma zostać część budynku szkoły podstawowej. Od strony północno-zachodniej, na poziomie parteru, zakres prac obejmie dobudowę łącznika. Ma on zapewnić niezależne od funkcji szkoły przejście do szkolnej stołówki. Przebudowane zostaną również sale dydaktyczne leżące po południowej stronie szkoły. To w nich będą urzędować sześciolatki.

– Dzieci jest coraz więcej. W obecnym przedszkolu jest ciasno, a zainteresowanie mieszkańców opieką jest bardzo duże. Tym bardziej, że to przedszkole jest czynne do godz. 17, więc to bardzo odpowiada na potrzeby rodziców. W tym roku niestety osiemnaścioro dzieci nie zostało przyjętych – mówi wójt Jerzy Żurek. 

Jak podkreśla włodarz, utworzenie jednego, dodatkowego oddziału przedszkolnego planowane było już w tym roku. Jednakże ze względu na procedury w tym zakresie, które są bardzo rygorystyczne i czasochłonne, nie zdecydowano się na taki krok, by nie tworzyć rozwiązań prowizorycznych.

W przypadku takich maluszków wszystko musi być dobrze zorganizowane. Z uwagi, że kończy się gimnazjum zrobiliśmy projekt, uzyskaliśmy niezbędne pozwolenia i mogliśmy ogłosić przetarg na przebudowę tych sal na cele przedszkolne. Dzieci wejdą w przyszłym roku do solidnie przygotowanych i odpowiednio wyposażonych klas. Zyskamy dodatkowych siedemdziesiąt pięć miejsc – cieszy się włodarz.

Adrian Biel, fot. Pixabay