Udana akcja krwiodawstwa strażaków z Rększowic

24 września

W minioną niedzielę do Rększowic, na zaproszenie tamtejszych strażaków, przyjechał autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W trzeciej już edycji akcji krew oddało dwadzieścia dziewięć osób.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń, w organizację przedsięwzięcia zaangażował się sztab ludzi. Z druhami i ich rodzinami na czele. I z dobrym skutkiem, bo dawców przybyło niemal tylu co przed rokiem, kiedy wytoczono z nich piętnaście litrów życiodajnego płynu. Co ważne, tym razem pojawiło się wiele nowych osób.

– Krwiobus zawitał do nas przed godziną 10. Po paru minutach rozpoczęła się zbiórka krwi, która trwała do godziny 14. W tym czasie zarejestrowały się trzydzieści cztery osoby, a krew oddało dwadzieścia dziewięć – informuje Kamil Cierpiał, jeden z koordynatorów wydarzenia. – Pragniemy podziękować krwiodawcom za przybycie i udział w naszej akcji. Dziękujemy druhom naszej jednostki zaangażowanym w przygotowania, począwszy od odpowiedniej adaptacji strażnicy, poprzez upieczenie pysznych ciast, a na samym udziale w zbiórce krwi kończąc – dodaje.

Piotr Biernacki, fot. OSP Rększowice